Opettajat ja ryhmien ohjaajat

  • Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@nokiankaupunki.fi
    • poikkeus: vahtimestarin Huutonen Jukka osoite on jukka.huutonen2 @tampere.fi (Tredu)
    • poikkeus: opettajan Vuori Marjo osoitteessa on lisäksi kirjain k (marjo.k.vuori@nokiankaup…)
    • poikkeus: opettajan Peltonen Janne osoite on janne.a.peltonen @tampere.fi (Tredu)
    • poikkeus: opettajan Salminen Aleksi osoite on etunimi.sukunimi@tampere.fi (Tredu)
    • poikkeus: opettajan Kauranen Jarkko osoite on etunimi.sukunimi@tampere.fi (Tredu)
    • poikkeus: erityisopettajan Satu Reinikainen osoite on etunimi.sukunimi@ylojarvi.fi (Ylöjärvi ja Nokia)
  • Wilma-viestillä tavoitat parhaiten.

 

Opettajat 2022–2023

Nimi Lyhenne Opetettavat aineet (lisätiedot)
Aapajärvi Jouni JAA historia, yhteiskuntaoppi (apulaisrehtori)
Attila Ursula UAT englanti
Eriksson-Rossi Piia PEK musiikki
Grigoriadou Kira KRG matematiikka, fysiikka (virkavapaalla lukuvuoden 2022–2023)
Heiskanen Aleksi AHE fysiikka, matematiikka, tietotekniikka, kemia
Hoskonen Noora NHO opinto-ohjaus
Isoranta Kirsi KIS äidinkieli ja kirjallisuus, teatteri-ilmaisu (vararehtori)
Jalo Paula PJA äidinkieli ja kirjallisuus, historia, teatteri-ilmaisu
Jokinen Anu AJO opinto-ohjaus
Järvinen Leena LJÄ biologia, maantiede, terveystieto
Kaitainen Eveliina EKA englanti, venäjä
Kannisto Marianne MKA englanti, espanja (Liisa Teirin sijainen 8.8.–28.11.2022)
Karjalainen Niko NIK filosofia, historia, yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto
Kauranen Jarkko JAK matematiikka (kaksoistutkinto) (sähköposti poikkeus ks. yllä)
Kellberg Anni AKE matematiikka, kemia
Kivelä Katri KIK kuvataide
Laakso Harri HLA liikunta
Landvik Heidi HLV englanti, ruotsi
Lehtovaara Emma ELE matematiikka (Kira Grigoriadoun sijainen lv. 2022–2023)
Leinonen Kaisa KLE biologia, maantiede
Parkkinen Jukka JPA matematiikka
Peltonen Janne JPE äidinkieli ja kirjallisuus (kaksoistutkinto) (sähköposti janne.a.peltonen @tampere.fi)
Pirttilahti Nina NPI liikunta, terveystieto
Polvivaara Lauri LP resurssiopettaja tiimijaksolla
Rautonen Satu RSA matematiikka
Reinikainen Satu SRE erityisopetus (sähköposti poikkeus ks. yllä)
Sainio Juha JSA opinto-ohjaus (rehtori)
Salminen Aleksi SAL matematiikka (kaksoistutkinto) (sähköposti poikkeus ks. yllä)
Salonen Keijo KSA kemia, fysiikka, matematiikka
Teiri Liisa LTE englanti, ranska (virkavapaalla 8.8.–28.11.2022)
Tiainen Leena LTI ruotsi, saksa
Vehkasalo Lauri LVE historia, yhteiskuntaoppi
Viljakainen Tiia TVI opinto-ohjaus
Virkkula Janne VJA uskonto
Vuori Marjo MVU psykologia, uskonto, elämänkatsomustieto (sähköposti marjo.k.vuori@…)
Vuorinen Eija EVU äidinkieli ja kirjallisuus, historia, teatteri-ilmaisu

 

Ryhmänohjaajat ja kotiluokat 2022–2023

Ryhmä Ryhmänohjaaja Kotiluokka
22A Kirsi Isoranta 2008 Seulaset
22B Eija Vuorinen 2010 Väinämöisen virsu
22C Heidi Landvik 2025 Elektra
22D Leena Tiainen 2024 Vega
22E Eveliina Kaitainen 2012 Astra
22F Ursula Attila 2031 Pluto
22G Kaisa Leinonen 1068 Ilves
22K Janne Peltonen
21A Satu Rautonen 1036 Norma
21B Aleksi Heiskanen 1069 Heilurikello
21C Niko Karjalainen 2069 Orion
21D Leena Järvinen 1037 Feeniks
21E Marjo Vuori 2070 Paratiisilintu
21F Jouni Aapajärvi 1099 Lyyra
21K Janne Peltonen
20A Anni Kellberg 1066 Kompassi
20B Liisa Teiri (virkavapaan ajan Marianne Kannisto) 2032 Andromeda
20C Juha Sainio 1021 Kuvanveistäjä
20D Lauri Vehkasalo 2009 Seitsemän sisarta
20E Nina Pirttilahti 2011 Taivaankattila
20K Janne Peltonen
19A Tiia Viljakainen 1022 Sekstantti

ROTO eli ryhmänojaajan tuokio pidetään ruokatunnilla, ks. ROTO-ryhmien ajat.

 

Ryhmien opinto-ohjaajat 2022–2023

Opinto-ohjaaja Ohjattavat ryhmät
Anu Jokinen 22E, 22F, 22G, 22K, 21A, 21C, 21F, 21K, 20A, 20C
Tiia Viljakainen 22A, 22B, 22C, 21B, 21D, 20B, 20E, 20K, 19A
Noora Hoskonen 22D, 21E, 20D
Juha Sainio

Ks. opinto-ohjaus Nokian lukiossa.