Opettajat ja ryhmien ohjaajat

  • Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@nokiankaupunki.fi
    • poikkeus: opinto-ohjaajan Mauri Maarit osoitteessa on lisäksi numero 1 (maarit.mauri1@…)
    • poikkeus: opettajan Vuori Marjo osoitteessa on lisäksi kirjain k (marjok.vuori@…)
    • poikkeus: opettajan Peltonen Janne osoite on janne.a.peltonen @tampere.fi
    • poikkeus: opettajan Kaurala Sari osoite on sari.kaurala @tampere.fi
  • Wilma-viestillä tavoitat parhaiten.

 

Opettajat 2020–2021

Nimi Lyhenne Opetettavat aineet
Attila Ursula UAT englanti
Eriksson-Rossi Piia PEK musiikki
Eskola Maria MES matematiikka, fysiikka
Heiskanen Aleksi AHE fysiikka, matematiikka, tietotekniikka
Huurtela Tua-Juulia HTJ biologia, terveystieto (Leena Järvisen sijainen 30.9.2020 saakka)
Isoranta Kirsi KIS äidinkieli ja kirjallisuus, vararehtori
Jalo Paula PJA äidinkieli ja kirjallisuus, historia
Jokinen Anu AJO opinto-ohjaus, erityisopetus
Järvinen Leena LJÄ biologia, maantiede, terveystieto
Kaitainen Eveliina EKA venäjä, englanti
Kannisto Marianne MKA espanja
Karjalainen Niko NIK filosofia, historia, yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto
Kaurala Sari SKA englanti (kaksoistutkinto) (sähköposti sari.kaurala @tampere.fi)
Kellberg Anni AKE matematiikka, kemia
Korvanen Hannele HKO matematiikka, apulaisrehtori
Laakso Harri HLA liikunta
Leinonen Kaisa KLE biologia, maantiede
Mauri Maarit MJM opinto-ohjaus (sähköposti maarit.mauri1@…)
Ojaniemi Jenna JOJ matematiikka, kemia (Anni Kellbergin sijainen 5.2.2021 saakka)
Parkkinen Jukka JPA matematiikka
Peltonen Janne JPE äidinkieli ja kirjallisuus (kaksoistutkinto) (sähköposti janne.a.peltonen @tampere.fi)
Pirttilahti Nina NPI liikunta, terveystieto
Rautonen Satu RSA matematiikka
Röppänen Seppo SRÖ ruotsi
Sainio Juha JSA rehtori
Salonen Keijo KSA kemia, fysiikka, matematiikka
Teiri Liisa LTE englanti, ranska
Tiainen Leena LTI ruotsi, saksa
Vehkasalo Lauri LVE historia, yhteiskuntaoppi
Vesamaa Heli HVE kuvataide
Viljakainen Tiia TVI opinto-ohjaus
Virkkula Janne VJA uskonto
Vuori Marjo MVU uskonto, psykologia, elämänkatsomustieto (sähköposti marjok.vuori@…)
Vuorinen Eija EVU äidinkieli ja kirjallisuus, historia, teatteri-ilmaisu

 

Ryhmänohjaajat ja kotiluokat 2020–2021

Ryhmä Ryhmänohjaaja Kotiluokka
20A Jenna Ojaniemi –> Anni Kellberg 206
20B Liisa Teiri 311
20C Juha Sainio 204
20D Lauri Vehkasalo 411
20E Maria Eskola 112
20K Janne Peltonen
19A Anu Jokinen P3
19B Jukka Parkkinen 310
19C Leena Tiainen 309
19D Eveliina Kaitainen 412
19E Paula Jalo 128
19K Janne Peltonen
18A Kirsi Isoranta 404
18B Eija Vuorinen 104
18C Nina Pirttilahti 410
18D Kaisa Leinonen 113
18K Janne Peltonen
17A Tiia Viljakainen 304

ROTO eli ryhmänojaajan tuokio pidetään torstaisin ruokatunnilla porrastetusti, ks. ROTO-ryhmien kellonajat.

 

Ryhmien opinto-ohjaajat 2020–2021

Opinto-ohjaaja Ohjattavat ryhmät
Tiia Viljakainen 20B, 20D, 20E, 19C, 19E, 19K, 18D, 18K, 17A
Anu Jokinen 20A, 19A, 18A, 18C
Juha Sainio 20C, 20K (+ yo-asiat)
Maarit Mauri 18B, 19B, 19D

Ks. opinto-ohjaus Nokian lukiossa.