Yhteystiedot ja henkilökunta 2020-2021

MYLLYHAAN KOULU
Lautamiehenkatu 1
37140 Nokia
050 3958 962 (kanslia)

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@nokiankaupunki.fi
Huoltajat ja oppilaat voivat ottaa yhteyttä myös Wilman välityksellä. (https://nokia.inschool.fi/)

Rehtori:
Kalle Rautama
040 - 779 9036

Vararehtori:
Mervi Lehtiniemi
050 - 395 8982

Koulusihteeri:
Hanna Silander
050 - 395 8962

Iltapäiväkerho
050 - 513 1831

Erityisopettaja:
Ulla Einola
050 - 395 6360

Lehtori:
Kristiina Maunu
044 - 486 1746

Erityisluokanopettajat:

Kristiina Isophkala (1P)
044 - 486 1748

Terhi Kauko (2P)
050 - 513 1829

Sini-Marja Palo-oja (3-4P)
050 - 513 1832

Tapani Marjakoski (5-6P)
050 - 395 6361

Luokanopettajat:

Ville Haapajoki
044 - 486 1750

Emmy Haarni
044 - 486 1745

Ruut Heikinmäki
044 - 486 1752

Jenni Heikkilä
044 - 486 0924

Valtteri Holopainen
044 - 486 1744

Risto Kauko
044 - 486 1756

Reetta Kylmäkoski
044 - 486 1753

Aino Malinen
050 - 395 6359

Jenni Olkinuora
044 - 486 1751

Outi Sotamaa
044 - 486 1757

Melita Salo
044 - 486 1648

Sari Setälä
044 - 486 1741

Juho Skantsi
044 - 486 1735

Salla Tuovinen
050 - 395 6362

Koulunkäynninohjaajat:

Shengul Abdullah
050 - 513 1831

Regina Grönfors
044 - 486 1747

Pauliina Holmqvist
044 - 486 1742

Ira Jussila
044 - 486 1749

Hanne Liukkonen
044 - 486 1706

Piia Mäki
044 - 486 1740

Katri Toivola
044 - 486 0925

Katja Tuuri
044 - 486 1755

Koulupsykologi:
Meri Värri
044 - 486 0914

Koulukuraattori:
Sanna Jutila (1.-5.lk:t)
050 - 395 6287

Koulusosionomi:
Jenna Tiusanen (6.lk:t)
044 - 486 1843

Kouluterveydenhoitaja:
Anna Virta
040 - 844 3953

Keittiö:
040 - 1334168

Siivous:
050 - 395 6380

Myllyhaan koulu 2020-2021
Opettajat:

Einola Ulla, eo
Haapajoki Ville 4B
Haarni Emmy 5A
Heikinmäki Ruut 2A
Heikkilä Jenni 2C
Holopainen Valtteri 4A
Kauko Risto 5B
Kauko Terhi 2P
Kylmäkoski Reetta 2B
Lehtiniemi Mervi 1A
Leppäkangas Henna 6C
Malinen Aino 6A
Marjakoski Tapani 5-6P
Maunu Kristiina, en
Olkinuora Jenni 1A
Palo-oja Sini-Marja 3-4P, ra
Rautama Kalle, rehtori
Salo Melita 3A
Setälä Sari 6B
Skantsi Juho 6C
Sotamaa Outi 3A, sa
Tuovinen Salla 5C

Ohjaajat:
Abdullah Shengul
Grönfors Regina
Holmqvist Pauliina
Jussila Ira
Liukkonen Hanne
Mäki Piia
Toivola Katri
Tuuri Katja