Tarkastuslautakunta

Valtuusto asettaa tarkastuslautakunnan toimikauttaan vastaavien vuosien hallinnon ja talouden tarkastuksen järjestämistä varten. Lautakunnan puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan tulee olla valtuutettuja.

Tarkastuslautakunnan on valmisteltava valtuuston päätettävät hallinnon ja talouden tarkastusta koskevat asiat sekä arvioitava, ovatko valtuuston asettamat toiminnalliset ja taloudelliset tavoitteet toteutuneet.

Kokousaikataulu

Kokoukset (pvm)
14.08.2017
15.08.2017
11.09.2017
09.10.2017
06.11.2017
18.12.2017

Kokoonpano 2017-2021

Varsinaiset jäsenet:
Pj Reino Ojala (SDP)
Vpj Juha Toivainen (PS)
Juha-Pekka Mannila (KOK)
Sari Roivas (VIHR)
Pauli Schadrin (SKP)
Elina Kivimäki (KD)
Tuula Jokinen (KESK)

Henkilökohtaiset varajäsenet:
Tuomo Nenonen (SDP)
Jani Lehtinen (PS)
Sari Suomi (KOK)
Marianne Karttinen (VIHR)
Jussi Vuorenniemi (VAS)
Timna Kuittinen (KD)
Mari Savia (KESK)