Perusturvalautakunta

Lautakunnan toimialana on sosiaali- ja terveydenhuolto sisältäen sosiaalityön, kotihoidon ja vanhustyön, hallinnon, erikoissairaanhoidon, kansanterveystyön sekä muun terveyden- ja sairaanhoidon lukuun ottamatta rakennus- ja ympäristövalvontaan kuuluvaa terveydensuojelua.

Kokousaikataulu

Perusturvalautakunnan esityslistat ovat nähtävänä kokousta edeltävän viikon perjantaina ja pöytäkirja kokousta seuraavan viikon keskiviikkona.

Kokous (pvm.) Esityslistat (nettipv) Pöytäkirjat (nettipv)
16.01.2018 12.01.2018 24.01.2018
20.02.2018 16.02.1018 28.02.2018
20.03.2018 16.03.2018 28.03.2018
17.04.2018 13.04.2018 25.04.2018
15.05.2018 11.05.2018 23.05.2018
19.06.2018 15.06.2018 27.06.2018
21.08.2018 17.08.2018 29.08.2018
18.09.2018 14.09.2018 26.09.2018
23.10.2018 19.10.2018 31.10.2018
22.11.2018 19.11.2018 28.11.2018
18.12.2018 14.12.2018 27.12.2018

Muutokset mahdollisia.

Lautakunnan toimialana on sosiaali- ja terveydenhuolto sisältäen sosiaalityön, kotihoidon ja vanhustyön, hallinnon, erikoissairaanhoidon, kansanterveystyön sekä muun terveyden- ja sairaanhoidon lukuun ottamatta rakennus- ja ympäristövalvontaan kuuluvaa terveydensuojelua.

Esityslistat ja pöytäkirjat

Lautakunnan toimialana on sosiaali- ja terveydenhuolto sisältäen sosiaalityön, kotihoidon ja vanhustyön, hallinnon, erikoissairaanhoidon, kansanterveystyön sekä muun terveyden- ja sairaanhoidon lukuun ottamatta rakennus- ja ympäristövalvontaan kuuluvaa terveydensuojelua.

Lautakunnan toimialana on sosiaali- ja terveydenhuolto sisältäen sosiaalityön, kotihoidon ja vanhustyön, hallinnon, erikoissairaanhoidon, kansanterveystyön sekä muun terveyden- ja sairaanhoidon lukuun ottamatta rakennus- ja ympäristövalvontaan kuuluvaa terveydensuojelua.

Kokoonpano 2017 – 2021

Varsinaiset jäsenet:
Jouko Jaakkola pj: SDP
Ilkka Kotiranta vpj. VAS
Johanna Ahvenvaara KOK
Nina Heikkilä SDP
Kim Diits KOK
Toni Kuittinen PS
Johanna Peurala VIHR
Hannu Harju VIHR
Timna Kuittinen KD

Henkilökohtaiset varajäsenet:
Juho Sipiläinen SDP
Marja-Leena Torkki VAS
Marjut Hovi KOK
Erja Honkaniemi SDP
Eemil Pyssysalo KOK
Ville Nevala VAS
Anni Mäkelä VIHR
Kari Vilkko VIHR
Kaisu Paloheimo KD