Kaupunginvaltuutetut

Alanne, Esa
Suunnittelija
esa.alanne@nokiankaupunki.fi
Kassilantie 37, 37120 NOKIA
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen,  kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)

 

Andersin-Salenius, Jutta
Yrittäjä
jutta.andersin-salenius@nokiankaupunki.fi
P. 041 507 3803
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)

 

Asell, Marko
Liikunnanohjaaja (AMK)
marko.asell@nokiankaupunki.fi
Vihnusjärvenkatu 43, 37150 NOKIA
P. 050 512 1968
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)

 

Forssén, Anitta
Työkyvyttömyyseläkk.
anitta.forssen@nokiankaupunki.fi
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)

 

Haapala, Matti
Työnjohtaja
matti.haapala@nokiankaupunki.fi
Kylmänojankatu 6 as. 7, 37100 NOKIA
P. 040 158 3007
Vastuualueet: kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)

 

Haapaniemi, Jari
Toimitusjohtaja, yrittäjä
jari.haapaniemi@nokiankaupunki.fi
P. 0400 239 220
Vastuualueet: kaupunginhallituksen puheenjohtaja, kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)

 

Harju, Hannu
Merkonomi
hannu.harju@nokiankaupunki.fi
Vastuualueet: kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)

 

Hiltunen, Raisa
Työterveyshoitaja
raisa.hiltunen@nokiankaupunki.fi, raisa.ojala@gmail.com
Yrittäjäkatu 30 B 28, 37100 NOKIA
P. 040 766 8003
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)

 

Isokangas, Tuomo
Sairaanhoitaja
tuomo.isokangas@nokiankaupunki.fi
Vastuualueet: kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginvaltuutettu (PS valtuustoryhmä)

 

Jaakkola, Jouko
Filosofian lisensiaatti
jouko.jaakkola@nokiankaupunki.fi, jaakkola.jouko@gmail.com
P. 050 584 2755
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)

 

Kallio, Seppo
Kunnallisneuvos
seppo.kallio@nokiankaupunki.fi, seppo.kallio@pp.inet.fi
Tanhuankatu 22 B 9, 37130 NOKIA
P. 040 554 6134
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)

 

Kinnunen, Jari
Rikosylikomisario
jari.kinnunen@nokiankaupunki.fi, jarikok16@gmail.com
P. 045 227 0800
Vastuualueet: kaupunginvaltuuston 1. varapuheenjohtaja (KOK valtuustoryhmä)

 

Kork, Jarmo
MOT, maajohtaja
jarmo.kork@nokiankaupunki.fi, jarmo.kork@pssfi.com
Pinsiöntie 910, 38150 PINSIÖ
P. 050 059 9338
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)

 

Kotiranta, Ilkka
Eläkeläinen
ilkka.kotiranta@nokiankaupunki.fi
Rantasipinpolku 7, 37140 NOKIA
P. 040 701 3779
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)

 

Kuittinen, Toni
Ensihoitaja
toni.kuittinen@nokiankaupunki.fi
Jalavakatu 9, 37120 NOKIA
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (PS valtuustoryhmä)

 

Kuusento, Iinu
Toimistopäällikkö, FM
iinu.kuusento@nokiankaupunki.fi
Vastuualueet: kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)

 

Kvick, Teresa
Tarkastaja
teresa.kvick@nokiankaupunki.fi, teresa.kvick@gmail.com
Purrankatu 12 B, 37150 NOKIA
P. 040 516 2616
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)

 

Laitinen, Arja
Sairaanhoitaja, palvelujohtaja
arja.laitinen@nokiankaupunki.fi
Otonkatu 3 A 11, 37100 NOKIA
P. 040 868 0980
Vastuualueet: kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)

 

Lamminsivu, Kimmo
Testiasentaja
kimmo.lamminsivu@nokiankaupunki.fi, kimmo.lamminsivu@gmail.com
Telkänpolku 16, 37140 NOKIA
P. 040 596 1714
Vastuualueet: kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)

 

Lappalainen, Pirkka
Asianajaja
pirkka.lappalainen@nokiankaupunki.fi, pirkka@pirkkalappalainen.fi
P. 050 517 6902
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)

 

Lehmussaari, Nea
Yrittäjä, opiskelija
nea.lehmussaari@nokiankaupunki.fi; nea.lehmussaari@gmail.com
Annilankatu 18-24 F 22, 37120 NOKIA
P. 050 400 1200
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)

 

Lehto, Roope
Yhteisöpedagogi (AMK)
roope.lehto@nokiankaupunki.fi
P. 040 591 5660
Vastuualueet: kaupunginvaltuuston 2. varapuheenjohtaja (SDP valtuustoryhmä)

 

Lehtonen, Anneli
Lehtori, FM
anneli.lehtonen@nokiankaupunki.fi
P. 050 364 0187
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)

 

Lehtonen, Timo
Yrittäjä
timo.lehtonen@nokiankaupunki.fi, timo@erakettu.com
P. 040 582 4651
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)

 

Luukko, Tarja
Viestintäpäällikkö, FM
tarja.luukko@nokiankaupunki.fi
Tyrkkölänranta 14, 37120 NOKIA
P. 050 524 6422
Vastuualueet: kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginvaltuutettu (KD valtuustoryhmä)

 

Matikka, Johanna
Toimitusjohtaja
johanna.matikka@nokiankaupunki.fi
P. 044 731 5366
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)

 

Melkko, Niina
Psykologi
niina.melkko@nokiankaupunki.fi
P. 045 150 0668 (työ)
Vastuualueet: kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)

 

Mustalahti, Kari
Ylikonstaapeli
kari.mustalahti@nokiankaupunki.fi
Rälssikatu 22, 37120 NOKIA
P. 050 322 6308
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)

 

Nenonen, Tuomo
Sosiaalineuvos
tuomo.nenonen@nokiankaupunki.fi
Nokianvaltatie 30 B 15, 37100 NOKIA
P. 050 308 9349
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)

 

Nurminen, Raija
Terveydenhoitaja
raija.nurminen@nokiankaupunki.fi
Rautatienkatu 16 A 3, 37100 NOKIA
P. 040 778 7527
Vastuualueet: kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)

 

Nyman, Anne
Myyjä
anne.nyman@nokiankaupunki.fi
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)

 

Ojala, Reino
Kaupunkineuvos, eläkk.
reino.ojala@nokiankaupunki.fi
Saviselänkatu 7, 37100 NOKIA
P. 040 731 6847
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)

 

Ovaskainen, Mika
Pääluottamusmies
mika.ovaskainen@nokiankaupunki.fi
P. 040 760 0165
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)

 

Paalanen, Piila
Opettaja, FM
piila.paalanen@nokiankaupunki.fi
P. 050 087 0941
Vastuualueet: kaupunginvaltuuston puheenjohtaja (VIHR valtuustoryhmä)

 

Paloheimo, Kaisu
Uravalmentaja
kaisu.paloheimo@nokiankaupunki.fi
Kantosienenkatu 11, 37130 NOKIA
P. 040 541 8878
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (KD valtuustoryhmä)

 

Pelvola, Kirsi
Reviisori
kirsi.pelvola@nokiankaupunki.fi, kirsi.pelvola@gmail.com
P. 050 529 8288
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä, sit.)

 

Peurala, Johanna
Lastentarhanopettaja, varajohtaja
johanna.peurala@nokiankaupunki.fi
Vahakaskatu 9, 37130 NOKIA
P. 050 567 1090
Vastuualueet: kaupunginhallituksen 2. varapuheenjohtaja, kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)

 

Pulakka, Esko
Insinööri, maanviljelijä (eläkk.)
esko.pulakka@nokiankaupunki.fi, esko.pulakka@gmail.com
Kuljunperäntie 189, 37200 SIURO
P. 044 383 0867
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (KESK valtuustoryhmä)

 

Pulakka, Jukka
jukka.pulakka@nokiankaupunki.fi
Härkitie 10 as. 2, 37100 NOKIA
P. 040 848 1601
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (PS valtuustoryhmä)

 

Pulakka, Miika
Tuotantovastaava
miika.pulakka@nokiankaupunki.fi
Tuomikuja 4, 37200 SIURO
P. 040 534 7078
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)

 

Rautalin, Tommi
Yrittäjä
tommi.rautalin@nokiankaupunki.fi, tommi.rautalin@hotmail.com
Lähdekorventie 15, 37130 NOKIA
P. 040 526 9419
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)

 

Räsänen, Kaisa
Erityisluokan opettaja, KM
kaisa.rasanen@nokiankaupunki.fi
P. 050 395 6329 (työ)
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)

 

Schadrin, Pauli
Asentaja
pauli.schadrin@nokiankaupunki.fi, pauli.schadrin@luukku.com
Tiilipruukinkatu 4 F 39, 37150 NOKIA
P. 040 059 3849
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (SKP valtuustoryhmä)

 

Selinummi, Anne-Maarit
DI, tietohallintopäällikkö
anne-maarit.selinummi@nokiankaupunki.fi
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä, sit.)

 

Siuvo, Janne
Insinööri, agrologi
janne.siuvo@nokiankaupunki.fi, janne.siuvo@gmail.com
Pajulahdentie 208, 37310 TOTTIJÄRVI
P. 040 062 6164
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginvaltuutettu (KESK valtuustoryhmä)

 

Techtolin, Merja
Mylläri
merja.techtolin@nokiankaupunki.fi, merja.techtolin@hotmail.fi
Palokaivontie 4, 37150 NOKIA
P. 040 563 7642
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)

 

Toivainen, Juha
ICT-asiantuntija
juha.toivainen@nokiankaupunki.fi
P. 040 073 9311
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (PS valtuustoryhmä)

 

Tomminen, Antti
Opettaja, insinööri
antti.tomminen@nokiankaupunki.fi
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)

 

Vellonen, Kari
Tuotantopäällikkö
kari.vellonen@nokiankaupunki.fi, kari.vellonen@patria.fi
Näveritie 6, 37130 NOKIA
P. 040 869 2803
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)

 

Välimäki, Olli
KTT, yrittäjä
olli.valimaki@nokiankaupunki.fi
P. 050 383 4729
Vastuualueet: kaupunginhallituksen varajäsen, kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)

 

Väre, Mikko
Kihlakunnanulosottomies, HTM
mikko.vare@nokiankaupunki.fi
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)