Kaupunginhallitus 2019-2021

Kaupunginhallituksen jäsenet

 

Alanne, Esa
Suunnittelija
esa.alanne@nokiankaupunki.fi
Kassilantie 37
37120 NOKIA
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Toni Kuittinen (PS)

 

Haapaniemi, Jari
Toimitusjohtaja, yrittäjä
jari.haapaniemi@nokiankaupunki.fi
Puh. 0400 239 220
Vastuualueet: kaupunginhallituksen puheenjohtaja, kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Tarja Luukko (KD)

 

Kinnunen, Jari
Rikosylikomisario
jari.kinnunen@nokiankaupunki.fi, jarikok16@gmail.com
Puh. 045 227 0800
Vastuualueet: kaupunginvaltuutettu, kaupunginhallituksen jäsen (KOK valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Jutta Andersin-Salenius (KOK)

 

Laitinen, Arja
Sairaanhoitaja, palvelujohtaja
arja.laitinen@nokiankaupunki.fi
Otonkatu 3 A 11
37100 NOKIA
Puh. 040 868 0980
Vastuualueet: kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja, kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Raija Nurminen (SDP)

 

Lehtonen, Anneli
Lehtori, FM
anneli.lehtonen@nokiankaupunki.fi
Puh. 050 364 0187
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Kimmo Lamminsivu (VAS)

 

Nyman, Anne
Myyjä
anne.nyman@nokiankaupunki.fi
Puh. 040 364 0888
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Matti Haapala (VAS)

 

Peurala, Johanna
Lastentarhanopettaja, varajohtaja
johanna.peurala@nokiankaupunki.fi
Vahakaskatu 9, 37130 NOKIA
Puh. 050 567 1090
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Antti Tomminen (VIHR)

 

Räsänen, Kaisa
Erityisluokan opettaja, KM
kaisa.rasanen@nokiankaupunki.fi
Puh. 050 395 6329 (työ)
Vastuualueet: kaupunginhallituksen 2. varapuheenjohtaja, kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Niina Melkko (VIHR)

 

Välimäki, Olli
KTT, yrittäjä
olli.valimaki@nokiankaupunki.fi
Puh. 050 383 4729
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Janne Siuvo (KESK)