Kaupunginhallitus 2017-2019

Kaupunginhallituksen jäsenet

Alanne, Esa
Suunnittelija
esa.alanne@nokiankaupunki.fi
Kassilantie 37
37120 NOKIA
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen,
kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Raija Nurminen (SDP)

Haapaniemi, Jari
Toimitusjohtaja, yrittäjä
jari.haapaniemi@nokiankaupunki.fi
0400 239 220
Vastuualueet: kaupunginhallituksen puheenjohtaja,
kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Tarja Luukko (KD)

Laitinen, Arja
Sairaanhoitaja, palvelujohtaja
arja.laitinen@nokiankaupunki.fi
Otonkatu 3 A 11
37100 NOKIA
040 868 0980
Vastuualueet: kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja,
kaupunginvaltuutettu (SDP valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Tuomo Isokangas (PS)

Lehmussaari, Nea
Yrittäjä, opiskelija
nea.lehmussaari@nokiankaupunki.fi; nea.lehmussaari@gmail.com
Annilankatu 18-24 F 22
37120 NOKIA
050 400 1200
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen,
kaupunginvaltuutettu (KOK valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Olli Välimäki (KOK)

Lehtonen, Anneli
Lehtori, FM
anneli.lehtonen@nokiankaupunki.fi
050 364 0187
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen,
kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Kimmo Lamminsivu (VAS)

Nyman, Anne
Myyjä
anne.nyman@nokiankaupunki.fi
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen,
kaupunginvaltuutettu (VAS valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Matti Haapala (VAS)

Peurala, Johanna
Lastentarhanopettaja, varajohtaja
johanna.peurala@nokiankaupunki.fi
Vahakaskatu 9, 37130 NOKIA
P. 050 567 1090
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen, kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Niina Melkko (VIHR)

Siuvo, Janne
Insinööri, agrologi
janne.siuvo@nokiankaupunki.fi; janne.siuvo@gmail.com
Pajulahdentie 208
37310 TOTTIJÄRVI
040 062 6164
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen,
kaupunginvaltuutettu (KESK valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Iinu Kuusento (KOK)

Tomminen, Antti
Opettaja, insinööri
antti.tomminen@nokiankaupunki.fi
Vastuualueet: kaupunginhallituksen jäsen,
kaupunginvaltuutettu (VIHR valtuustoryhmä)
Henkilökohtainen varajäsen: Hannu Harju (VIHR)